głęboka patelnia idealna do gotowania obiadu
pozostałe

Kiedy głęboka patelnia będzie odpowiednim wyborem?

Głębokie patelnie zyskują na popularności od wielu lat. Dzięki nim przygotowywanie potraw jest wygodne. Głęboka włoska patelnia dostępna jest do kupienia w sklepie Scapol. Często oferowane są atrakcyjne promocje, dzięki którym można kupić ją w relatywnie niskiej cenie.

Głęboka patelnia – co warto wiedzieć?

Włoskie patelnie głębokie znane są też jako patelnie sauteuse. Uważane są obecnie za lepsze od innych typów patelni. Spowodowane jest to głównie ich unikalną konstrukcją i kształtem. Okazuje się, że włoskie patelnie głębokie przeważnie zrobione są z grubego aluminium bądź stali nierdzewnej, co zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła i szybkie nagrzewanie. Dodatkowo ich kształt, który przypomina miskę z rączkami, doprowadza do tego, że są one idealne do gotowania potraw, w których wymagane jest mieszanie i przemieszczanie składników. Głęboka włoska patelnia to idealny wybór w celu gotowania potraw, w których wymagane jest dużo miejsca do mieszania i obracania składników tj. risotto, curry, gulasze, sałatki makaronowe bądź potrawy z warzywami. Jej unikalny kształt i rozmiar sprawia, że możliwe jest łatwe mieszanie składników i zapobieganie wylewaniu się potraw poza patelnię. Warto zaznaczyć, że w porównaniu z tradycyjnymi patelniami, modele głębokie zapewniają znacznie większą powierzchnię do smażenia. Oznacza to, iż można przygotować większą ilość potraw na raz.

Głębokie patelnie – zalety

Głęboka patelnia pozwala na dodanie większej ilości płynów i sosów, co jest korzystne przy gotowaniu potraw, które wymagają duszenia. Jest ona znacznie lepsza od innych modeli ze względu na jej konstrukcję czy kształt umożliwiający łatwe mieszanie oraz obracanie składników. Głębokie włoskie patelnie zapobiegają wylewaniu się potraw i umożliwiają gotowanie większej ilości potraw na raz. Wybór modelu zależny jest głównie od preferencji oraz potrzeb. Istotna jest wielkość patelni. Powinna być ona wystarczająco duża, żeby pomieścić ilość jedzenia, która jest celem przygotowania. Bardzo istotny jest materiał. Okazuje się, że głębokie włoskie patelnie dostępne są w sklepie internetowym z różnych materiałów. Często jest to stal nierdzewna bądź żeliwo. Każdy materiał ma swoje wady i zalety. Na przykład modele żeliwne są wytrzymałe i świetnie przewodzą ciepło, jednak są ciężkie i trudne do czyszczenia. Natomiast patelnie ze stali nierdzewnej są łatwe w utrzymaniu czystości, jednak ich koszt jest dość duży. Nie warto jednak oszczędzać na patelni włoskiej, gdyż smażenie na niej to sama przyjemność.

5 1 vote
Article Rating

Może to Cię zainteresuje...

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments