pozostałe Porady i ciekawostki kulinarne

Przechowywanie kawy ziarnistej w domu – jak robić to prawidłowo?

Dla dużej części społeczeństwa picie kawy wiąże się z pewnego rodzaju rytuałem, który dodaje energii, powoduje, że dzień staje się lepszy. Kawa to napój, którego niepowtarzalny smak oraz aromat sprawiają, że towarzyszy on nam w różnych sytuacjach, zarówno tych codziennych, jak i wyjątkowych.

Odpowiednie przechowywanie kawy ziarnistej sprawia, że ziarna na dłużej zachowują swoją świeżość oraz aromat.

Podpowiadamy, jak przechowywać kawę ziarnistą w domu, aby jak najdłużej zatrzymała swoją świeżość, a także sprawdzamy, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru sklepu z kawą.

Czynniki źle wpływające na kawę ziarnistą

Przed wyborem odpowiedniego miejsca do przechowywania kawy warto zwrócić uwagę na czynniki, które negatywnie wpływają na świeżość, smak oraz aromat kawy ziarnistej.

  1. Ciepło sprawia, że kawa szybciej traci swoją świeżość.
  2. Wilgoć wpływa na pojawienie się pleśni.
  3. Promienie słoneczne zabierają naturalny kolor ziaren.
  4. Zbyt duża ilość powietrza negatywnie wpływa na smak kawy.

Jak przechowywać kawę ziarnistą, by na długo zachowała świeżość?

Najlepszym rozwiązaniem jest przechowywanie kawy ziarnistej w oryginalnym opakowaniu. Po otwarciu kawy należy ją odpowiednio zabezpieczyć, by nie dostało się do niej powietrze. Opakowanie z kawą warto umieścić w szafce, w zacienionym i suchym miejscu.

Natomiast jeśli domownikom zależy na przechowywaniu kawy w pojemniku to warto wybrać szklany słoik, pojemnik ceramiczny bądź specjalne opakowanie próżniowe.

Dodatkowo warto również pamiętać o tym, aby nie napełniać ekspresu do kawy do pełna, by nie straciły one swojej świeżości.

Świeże ziarna to jeden z najważniejszych elementów, który wpływa na niepowtarzalny smak oraz aromat kawy, dlatego warto zadbać o ich odpowiednie przechowywanie.

Sklep z kawą online – jak wybrać najlepszy?

Znalezienie naprawdę dobrej kawy często wiąże się z pewnymi trudnościami. Obecnie na rynku można znaleźć szereg sklepów oferujących kawy, z różnych zakątków świata, które różnią się między sobą smakiem, aromatem, sposobem palenia czy przygotowywania.

Sklep z kawą online to bez wątpienia miejsce, w którym każdy miłośnik kawy może znaleźć coś dla siebie. Przed wyborem sklepu z idealną kawą warto zwrócić uwagę, na takie elementy jak:

  • Oferta

Warto dokładnie przejrzeć, co w swoim asortymencie posiada sklep z kawą i czy oferta spełnia nasze oczekiwania. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na opis każdego z produktu – czy znajduje się w nim informacja skąd pochodzi kawa, jak jest produkowana.

  • Sposób komunikacji firmy z odbiorcami

Kolejnym bardzo ważnym elementem, jest to w jaki sposób sklep komunikuje się ze swoimi potencjalnymi klientami. Jeśli sklep oferuje wsparcie przy wyborze kawy oraz z chęcią udziela odpowiedzi na pytania, to oznacza, że bardzo ceni sobie dobre relacje z odbiorcami.

Dodatkowo warto również zwrócić uwagę na koszty przesyłki czy sprawdzić, jaką reputację ma sklep z kawą w internecie. Jednym z najbardziej polecanych sklepów internetowych jest sklep Astra, który oferuje szeroki wybór odpowiednio wyselekcjonowanych ziaren kawy. Zamawiając produkty w sklepie Astra o wartości 180 zł, otrzymujesz darmową dostawę.

Może to Cię zainteresuje...